Алуминият е материалът с най-висок коефициент за рециклиране и една от най-надеждните алтернативи на пазара на профили за прозорци и врати. Благодарение на новите технологии и непрекъснатите опити за подобряване на технологичните подходи, днес алуминиевите профили са с перфектно съотношение между цена и качество, с функционалност и енергийна ефективност немислими само преди едно десетилиетие.
Повишаващите се изисквания за екосъобразност на материалите и производството в европейски и световен мащаб налага да обърнем поглед към по-устойчиви техники и обратими процеси, които спестяват ресурси и гарантират по-малко потребление на енергия. В това отношение алуминият е на високо ниво!
Екологично въздействие
Високата издръжливост на алуминия и неговата 100% рециклируемост без загуба на качество се е утвърдила като еталон за „зелен“ метал. Алуминият има забележителна здравина, но и трайност – отлични антикорозионни характеристики и лесна поддръжка го правят най-добрия строителен материал за една индустрия, която непрекъснато търси по-леки, по-здрави, по-трайни и по-природосъобразни алтернативи.
Открийте как Reynaers Aluminium вдъхва нов живот на използваните алуминиеви системи:
Дълъг жизнен цикъл
Алуминиевите фасадни елементи имат срок на експлоатация от най-малко 75 години и минимум 95% могат да бъдат възстановени чрез рециклиране. Това означава, че е възможна обща продължителност на живота от 1500 години!
„Защо алуминий?“
Вижте още за алуминия в блога на Лукспласт
Топлоизолация
Алуминиевите системи на Reynaers са проектирани да отговарят на различни нива на топлоизолация. Това ниво на изолация се нарича U-стойност. Колкото по-ниска е U-стойността, толкова по-висока е изолацията. Това ниво на ефективност се постига чрез топлинен разрез между вътрешния и външния алуминиеви профил. Модерните профили на Reynaers също имат уникално централно и непрекъснато акустично уплътнение, за да осигурят перфектна изолация от външните условия.
Полиамидна лента
Съвременната изолационна техника, използвана от Reynaers, свързва външната и вътрешната камера чрез полиамидни ленти, подсилени с фибростъкло. Тези ленти осигуряват термичен пробив и се предлагат в различни ширини. Колкото по-широки са лентите, толкова по-висок е коефициентът на изолация. Конструкцията на тези ленти е важна, за да се гарантира стабилността и здравината на сглобения профил. Изолацията на профилите се извършва в специализиран отдел, наречен ERAP.